z003

کود سوپر پتاسیم پنج سولفاته

معرفی محصول

نتیجه پژوهـش‌ها و آزمایـش‌های فراوان متخصصان آب و خاک کشور حاکی از تخلیه شدید پتاسیم خاک‌های زراعی و باغی بخصـوص شالیزارهای سواحل خزر می‏باشد.

علیرغم نیاز فراوان محصولات زراعی به پتاسیم که گاهی این نیاز بیش از مقدار ازت می‌باشد، متاسفانه در کشور ما کودهای پتاسیمی به میزان کافی مصرف نمی‌گردد در صورتی که یکی از دلایل افزایش تولید در کشورهای پیشرو، تعادل مصرف کودهای ازته، فسـفاته و پتـاسـیمی به گونه‌ای است که حدود نیـمی از مصرف کودهای ازته را کودهای پتاسیمی به خود اختصاص می‌دهند.

نظـر به نقـش پتاسـیـم در افزایـش عملـکرد و بهـبود کمـی و کیـفی محصـول و ایمـن‌سازی گـیـاه در بـرابـر آفـات و بیـماری‌ها و عـوامـل نامسـاعد محیـطی، لازم اسـت مصرف پتاسیم به درسـتی ترویـج گردد.

برای حـل مشکـل تخلـیه پتـاسـیم از اراضـی کشاورزی، افزودن سولفات پتاسیم به مقدار کم نتیجه نخواهد داشت. قابل توجه این ‌که هر سـاله اکثر شالـیکاران در اسـتـان‌های شـمالی کشـور به علـت مصـرف بیش از حد اوره در خـزانه و عـلف کش و تنش های محـیطـی، شـــاهد اخـتـلال در جذب مـواد غذایی و کــند شدن رشد گــیاه برنــج می باشند و بوته گیاه حالت مردگی به خود می‌گیرد.

نحوه ، زمان و روش مصرف

در زراعت مقدار 100 الی 125 کیلوگرم در هکتار به همراه کود پایه مصرف گردد. در شالیزار برای برنج طارم 100 کیلوگرم و برای برنج پرمحصول 125 کیلوگرم در هکتار در آخرین مرحله آماده سازی زمین که خاک آن قبلا جابجا شده باشد ، کود را پاشیده و با تیلر زیر خاک نمایید و یا 7 الی 10 روز بعد از نشاء آب مزرعه را کم نموده و از ورود و خروج آب جلوگیری کرده ، کود را مصرف نمایید و پس از ته نشین شدن آب ، طی چند روز مجددا آبیاری صورت پذیرد.

در باغبانی به ازای هر سال از سن درخت 150 الی 200 گرم به همراه کود پایه و مقداری کود حیوانی در دسترس ، در قسمت سایه انداز به صورت چالکود و یا نواری مصرف گردد.

سازمان خواروبار و کشاورزی (FAO) در پیامی به مناسبت روز جهانی غذا اعلام کرد که از کمبود عناصر ریزمغذی (روی – منگنز – منیزیم – آهن و ...)، سالانه درکشورهای در حال توسعه بیش از 128 میلیارد دلار خسارت به محصولات کشاورزی وارد می‌شود. کمبود ریزمغذی‌ها بخصوص (روی) و مصرف نامتعال کودها در کشاورزی موجب انواع بیماری در گیاهان و همچنین در انسان نظیر عصبانیت – بداخلاقی – بی‌حوصلگی – خستگی مفرط – کوتاهی قد – ریزش مو – سرماخوردگی مزمن – کم‌خونی – ناتوانی جنسی – افسردگی – عرق زیاد در بدن – بوی بد دهان – دیابت – بخصوص (سرطان) و ایمنی پایین بدن می‌گردد.

 

 

شــرکت پــارت هـونــیاک

این شــرکت، ثبـت شده به شــماره 262079 در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی استان تهران، دارای پـــــروانـه بـــهـــره بـــــرداری بـه شــــمـاره 102/21321 اخذ شده از سـازمان صـنـعت، معــــدن و تجــــارت استان مرکــزی، عضو رسمی انجمن صنفی تولیدکنندگان کودهای کشاورزی ایران .....

دفتر مرکزی

 تهران، بلوار میرداماد، رازان شمالی، کوچه چهارم، پلاک 10، واحد 7

   تلفن 3-22920551-021

فکس 22915003-021

 

 + اطلاعات بیشتر

 

کـــارخانه

کیـلومتـر 18 جـاده قـدیم ساوه - تهران، ابتـدای جـاده بویین زهرا

 

 

 

 + اطلاعات بیشتر

 

qr

جستجو