z003

کود سوپر کمپلکس بارا

معرفی محصول

فسفر دومین عنصر غذایی محدودکننده‌ تولید محصول در بیشتر خاک‌های ایران می‌باشد. تأمین مقدار کافی فسفر در خاک باعث رشد سریع ، افزایش گسترش ریشه بخصوص ریشه‌های موئین فرعی، بالا بردن قوه نامیه بذر ، مقاومت ساقه به ورس، افزایش نسبت دانه به کاه و زودرسی محصول می‌گردد. فسفر در خاک، غیر متحرک بوده و در هر جایی که قرار گیرد در همان‌جا ثابت می‌ماند مگر اینکه خاک آن جابجا شود. در این میان گوگرد نقش بسیار مهمی در جذب فسفر تثبیت ‌شده در خاک دارد.

کمبود فسفر باعث کاهش پنجه دهی، کاهش طول گــــیاه و تأخیر در رشـــد رویشی و زایشی و گــل‌دهی می‌گردد و فزونی فسفر در گیاه باعث به زایش رفتن پیش از موعد گیاه و مسمومیت در ریشه می‌گردد. در این راستا کود فسفات ازته غنی‌شده با روی، با توجه به دارا بودن گوگرد و روی ، موجب جذب سریع فسفر در گیاه و رشد و گسترش ریشه و پنجه دهی فراوان می‌گردد.

نحوه ، زمان و روش مصرف

در زراعت مقدار 100 الی 150 کیلوگرم در هکتار به همراه کود پایه مصرف گردد. در شالیزار برای برنج طارم100 کیلوگرم و برای برنج پرمحصول 125کیلوگرم در هکتار در آخرین مرحله آماده سازی زمین که خاک آن قبلا جابجا شده باشد ، کود را پاشیده و با تیلر زیر خاک نمایید و یا 7 الی 10 روز بعد از نشاء آب مزرعه را کم نموده و از ورود و خروج آب جلوگیری کرده ، کود را مصرف نمایید و پس از ته نشین شدن آب ، طی چند روز مجددا آبیاری صورت پذیرد.

در باغبانی به ازای هر سال از سن درخت 150 الی 200 گرم به همراه کود پایه و مقداری کود حیوانی در دسترس ، در قسمت سایه انداز به صورت چالکود و یا نواری مصرف گردد.

سازمان خواروبار و کشاورزی (FAO) در پیامی به مناسبت روز جهانی غذا اعلام کرد که از کمبود عناصر ریزمغذی (روی – منگنز – منیزیم – آهن و ...)، سالانه درکشورهای در حال توسعه بیش از 128 میلیارد دلار خسارت به محصولات کشاورزی وارد می‌شود. کمبود ریزمغذی‌ها بخصوص (روی) و مصرف نامتعال کودها در کشاورزی موجب انواع بیماری در گیاهان و همچنین در انسان نظیر عصبانیت – بداخلاقی – بی‌حوصلگی – خستگی مفرط – کوتاهی قد – ریزش مو – سرماخوردگی مزمن – کم‌خونی – ناتوانی جنسی – افسردگی – عرق زیاد در بدن – بوی بد دهان – دیابت – بخصوص (سرطان) و ایمنی پایین بدن می‌گردد.

 

 

شــرکت پــارت هـونــیاک

این شــرکت، ثبـت شده به شــماره 262079 در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی استان تهران، دارای پـــــروانـه بـــهـــره بـــــرداری بـه شــــمـاره 102/21321 اخذ شده از سـازمان صـنـعت، معــــدن و تجــــارت استان مرکــزی، عضو رسمی انجمن صنفی تولیدکنندگان کودهای کشاورزی ایران .....

دفتر مرکزی

 تهران، بلوار میرداماد، رازان شمالی، کوچه چهارم، پلاک 10، واحد 7

   تلفن 3-22920551-021

فکس 22915003-021

 

 + اطلاعات بیشتر

 

کـــارخانه

کیـلومتـر 18 جـاده قـدیم ساوه - تهران، ابتـدای جـاده بویین زهرا

 

 

 

 + اطلاعات بیشتر

 

qr

جستجو