z003

کود پتاسیم روی منیزیم

معرفی محصول

روی یکی از عناصر ضروری و موردنیاز گیاه بوده که پس از فسفر ، ازت و پتاسیم مهم‌ترین عنصری است که باعث افزایش عملکرد محصول می‌گردد. روی کنترل‌کننده ترافیک عناصر غذایی خاک در جذب گیاه می‌باشد. کمبود عنصر روی باعث ایجاد لکه های قهوه ای و به هم پیوسته در برگها شده ، ریشه‌ها قهوه‌ای تیره و سیاه می شوند و دچار پوسیدگی همراه با بوی نامطبوع می گردد ، پنجه دهی کاهش‌یافته و زمان رسیدن محصول به تعویق می‌افتد.

لازم به ذکر است در صورت کمبود شدید عنصر روی در مراحل اولیه رشد ، گیاه از بین می‌رود. کود پتاسیم - روی - منیزیم با داشتن سه عنصر اساسی، موجب رشد و توسعه ریشه، سرسبزی و شادابی گیاه و مقاومت در مقابل بیماری‌ها و تنش‌های محیطی می‌گردد.

نحوه ، زمان و روش مصرف

در زراعت مقدار 100 الی 125 کیلوگرم در هکتار به همراه کود پایه مصرف گردد. در شالیزار برای برنج طارم100 کیلوگرم و برای برنج پرمحصول 125کیلوگرم در هکتار در آخرین مرحله آماده سازی زمین که خاک آن قبلا جابجا شده باشد ، کود را پاشیده و با تیلر زیر خاک نمایید و یا 7 الی 10 روز بعد از نشاء آب مزرعه را کم نموده و از ورود و خروج آب جلوگیری کرده ، کود را مصرف نمایید و پس از ته نشین شدن آب ، طی چند روز مجددا آبیاری صورت پذیرد. در باغبانی به ازای هر سال از سن درخت 150 الی 200 گرم به همراه کود پایه و مقداری کود حیوانی در دسترس ، در قسمت سایه انداز به صورت چالکود و یا نواری مصرف گردد.

سازمان خواروبار و کشاورزی (FAO) در پیامی به مناسبت روز جهانی غذا اعلام کرد که از کمبود عناصر ریزمغذی (روی – منگنز – منیزیم – آهن و ...)، سالانه درکشورهای در حال توسعه بیش از 128 میلیارد دلار خسارت به محصولات کشاورزی وارد می‌شود. کمبود ریزمغذی‌ها بخصوص (روی) و مصرف نامتعال کودها در کشاورزی موجب انواع بیماری در گیاهان و همچنین در انسان نظیر عصبانیت – بداخلاقی – بی‌حوصلگی – خستگی مفرط – کوتاهی قد – ریزش مو – سرماخوردگی مزمن – کم‌خونی – ناتوانی جنسی – افسردگی – عرق زیاد در بدن – بوی بد دهان – دیابت – بخصوص (سرطان) و ایمنی پایین بدن می‌گردد.

 

 

شــرکت پــارت هـونــیاک

این شــرکت، ثبـت شده به شــماره 262079 در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی استان تهران، دارای پـــــروانـه بـــهـــره بـــــرداری بـه شــــمـاره 102/21321 اخذ شده از سـازمان صـنـعت، معــــدن و تجــــارت استان مرکــزی، عضو رسمی انجمن صنفی تولیدکنندگان کودهای کشاورزی ایران .....

دفتر مرکزی

 تهران، بلوار میرداماد، رازان شمالی، کوچه چهارم، پلاک 10، واحد 7

   تلفن 3-22920551-021

فکس 22915003-021

 

 + اطلاعات بیشتر

 

کـــارخانه

کیـلومتـر 18 جـاده قـدیم ساوه - تهران، ابتـدای جـاده بویین زهرا

 

 

 

 + اطلاعات بیشتر

 

qr

جستجو