z003

کود پتاس گرانوله (هفت سولفاته)

معرفی محصول

پتاسیم یکی از عناصر اصلی و پرنیاز گیاه می‌باشد. پتاسیم نقش عمده‌ای در فعال کردن آنزیم‌های متعدد و مؤثر در رشد و افزایش مقاومت گیاه در مقابل استرس‌های محیطی بخصوص سرما دارد. پتاسیم یکی از عناصر اصلی و مهم برای تولید محصول است که نه تنها نسبت به دیگر عناصر به مقدار زیادی توسط گیاه جذب می‌شود، بلکه به ‌عنوان پلیس ترافیک شیمیایی نیز عمل می‌کند، به این معنی که مدیریت سایر عناصر غذایی را در سیستم گیاه تنظیم می‌کند. برخی از خواص پتاسیم عبارتند از:

تقویت‌ ریشه – استحکام ساقه – سازنده غذا – فعال‌کننده آنزیم – کاهش‌دهنده پژمردگی و ...

این کود با دارا بودن پتاسیم و تمامی ریزمغذی‌ها باعث استحکام گیاه در مقابل آفات و بیماری‌ها، مقاومت در مقابل ورس (خوابیدگی) و همچنین موجب سرسبزی و شادابی گیاه و خوشمزه شدن میوه، زودرسی و افزایش عمر انبارداری محصول می‌گردد.

نحوه ، زمان و روش مصرف

در زراعت مقدار 100 الی 125 کیلوگرم در هکتار به همراه کود پایه مصرف گردد. در شالیزار برای برنج طارم 100 کیلوگرم و برای برنج پرمحصول 125 کیلوگرم در هکتار در آخرین مرحله آماده سازی زمین که خاک آن قبلا جابجا شده باشد ، کود را پاشیده و با تیلر زیر خاک نمایید و یا 7 الی 10 روز بعد از نشاء آب مزرعه را کم نموده و از ورود و خروج آب جلوگیری کرده ، کود را مصرف نمایید و پس از ته نشین شدن آب ، طی چند روز مجددا آبیاری صورت پذیرد. در باغبانی به ازای هر سال از سن درخت 150 الی 200 گرم به همراه کود پایه و مقداری کود حیوانی در دسترس ، در قسمت سایه انداز به صورت چالکود و یا نواری مصرف گردد.

سازمان خواروبار و کشاورزی (FAO) در پیامی به مناسبت روز جهانی غذا اعلام کرد که از کمبود عناصر ریزمغذی (روی – منگنز – منیزیم – آهن و ...)، سالانه درکشورهای در حال توسعه بیش از 128 میلیارد دلار خسارت به محصولات کشاورزی وارد می‌شود. کمبود ریزمغذی‌ها بخصوص (روی) و مصرف نامتعال کودها در کشاورزی موجب انواع بیماری در گیاهان و همچنین در انسان نظیر عصبانیت – بداخلاقی – بی‌حوصلگی – خستگی مفرط – کوتاهی قد – ریزش مو – سرماخوردگی مزمن – کم‌خونی – ناتوانی جنسی – افسردگی – عرق زیاد در بدن – بوی بد دهان – دیابت – بخصوص (سرطان) و ایمنی پایین بدن می‌گردد.

 

 

شــرکت پــارت هـونــیاک

این شــرکت، ثبـت شده به شــماره 262079 در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی استان تهران، دارای پـــــروانـه بـــهـــره بـــــرداری بـه شــــمـاره 102/21321 اخذ شده از سـازمان صـنـعت، معــــدن و تجــــارت استان مرکــزی، عضو رسمی انجمن صنفی تولیدکنندگان کودهای کشاورزی ایران .....

دفتر مرکزی

 تهران، بلوار میرداماد، رازان شمالی، کوچه چهارم، پلاک 10، واحد 7

   تلفن 3-22920551-021

فکس 22915003-021

 

 + اطلاعات بیشتر

 

کـــارخانه

کیـلومتـر 18 جـاده قـدیم ساوه - تهران، ابتـدای جـاده بویین زهرا

 

 

 

 + اطلاعات بیشتر

 

qr

جستجو